התחבר

צפה בגרסא המלאה : אופנוע ראשון

ניב מכנס
27-06-12, 04:53 PM
שלום,
בקרוב מאוד אגיע לגיל 16 וברצוני לקנות אופנוע ראשון !
הייתי רוצה קצת עזרה מכם בשביל שאוכל להחליט איזה לקנות.
אני מתלבט בין drz 125 sm לבין klx 125
אני גר בת''א ורוב הנסיעות שלי הן בתוך העיר אך אני גם נוסע מדי פעם לאזור השרון והייתי רוצה אופנוע שיוכל לקחת אותי לשם בכיף ואם יש פקקים לא תהייה בעיה לרדת איתו לשביל ומדי פעם לצאת לאיזה טיולון בשבילים+
מה אתם ממליצים.
נ.ב. אם יש עוד אופציות זולות אשמח לדעת.

skipper
27-06-12, 05:36 PM
אופציות זולות? תמתין לגיל 17 ותוציא רשיון על רכב 4 גלגלי..
דו גלגלי אינו צעצוע, וטומן בחובו סכנות רבות, בטח בג'ונגל הציבורי הידוע גם ככביש.

לפני הכל:
א. האם ההורים שלך יחתמו לך על הטופס? שהרי לא תוכל לעשות תאוריה ללא אישורם.
ב. נניח והן יחתמו לך, איך תקנה? אתה לא יכול לרשום כלי רכב על שמך (מצטער ידידי, אבל עפ"י חוק אתה עדיין נחשב ילד).
ג. בהנחה שהוריך יאשרו לך, תעבור טסט, יקנו עבורך וירשמו את הכלי עליהם, וגם יעשו לך ביטוח (שיעלה פי שניים ממה שהם משלמים היום על הרכב הפרטי שלהם), אז אשמח לייעץ ולעזור...בכל מקרה, אם עדיין לא ביאסתי אותך ;)

ניב מכנס
27-06-12, 10:46 PM
קודם כל תודה שהתייחסת לשאלה שלי.
דבר שני כן את כל הדברים שציינת למעלה הוריי מאשרים לי הם יחתמו על טופס לא ידעתי שאני לא יכול לרשום על שמי אבל זאת לא בעיה וביטוח מה לעשות יקר אבל ברגע שאתה גדל עם האופנוע של אבא ואתה יודע שב16 יהיה לך אופנוע ומגיל 10 אוליי מתחיל להציק להורים על זה הם כבר מבינים שאין ברירה יהיה לי אופנוע..
אז אם תוכל כן לעזור לי להחליט אני אשמח מאוד !
דרך אגב התייעצתי עם חבר והוא אמר לי לשכוח מכל הדברים האלה שהם כלים חלשים ולא טובים לא לכביש ולא לשטח וללכת על האסקי te 125 שהוא נראה כמו אנדורו אבל הוא בעצם דו''ש מצויין אז אם תוכל להתייחס גם לזה..

בני חודורובסקי
28-06-12, 07:09 AM
ניב על תיתן לרותם לדכא אותך, רובינו התחלנו לרכב בגיל צעיר רק הכי חשוב שתרכב בתבונה ואף פעם לא באגרסיביות

היום אני לא מתמצא באופנועים בעלי נפח קטן אבל יצא לי לרכב על ה- XT 125 והיה מהנה מעוד

קישור למבחן השוואתי קצת ישן ( אבל מה מצאתי ) שלישיית הכפר (http://www.fullgaz.co.il/tests/2008/xr-xt-xrx-125-j79283/)

ניב מכנס
28-06-12, 11:53 AM
בני, יהיה קשה להוציא לי את הרצון לאופנוע בכזאת קלות.
תודה רבה על הכתבה היא נראית מעניינת אבל כל האופנועים שם ישנים יחסית ואני מחפש חדש זול או משהו שנמצא שנתיים על הכביש +/-.
תודה.

ניב מכנס
28-06-12, 12:55 PM
קראתי את הכתבה וראיתי באינטרנט קצת על האופנועים וה דווקא מאוד מעניין.. היוסאנג פחות מעניין אותי אבל הxr והxt נראים נחמדים השאלה היא אם הם אמינים, טובים, טיפולים יקרים/זולים? וכו'..

בני חודורובסקי
28-06-12, 01:14 PM
ע
קראתי את הכתבה וראיתי באינטרנט קצת על האופנועים וה דווקא מאוד מעניין.. היוסאנג פחות מעניין אותי אבל הxr והxt נראים נחמדים השאלה היא אם הם אמינים, טובים, טיפולים יקרים/זולים? וכו'..

אופנועי ימהה והונדה ידועים באמינותם
לי בזמנו היה xt500 והיה אופנוע נחמד ואמין ביותר אבל מזה לא הייתי מסיק כלום לגבי ה xt125
לגבי היוסנג על תתקרב כי היבואן פשט את הרגל והיו כלים שהיו כאילו מקוללים והיו יותר במוסך מאשר בכביש

כך בחשבון שאם אתה מדבר על כלי חדש רוב הסיכויים שלא יהיו לך תקלות, ככל שהכלי יהיה יותר ישן כך הסיכוי לתקלות יגדל

אופנוע גם קונים עם הרגש ולא תמיד עם הראש לכן יכול להיות שימליצו לך על אופנוע y אבל תקנה מהרגש את אופנוע x

ybadihi
28-06-12, 06:51 PM
יש שם המון חברה משוגעים לדבר שמכירים את כל הכלים האלו עד רמת הבורג הבודד
קישור (http://www.facebook.com/groups/241870142518150/)

skipper
28-06-12, 08:59 PM
אופנועי ימהה והונדה ידועים באמינותם
לי בזמנו היה xt500 והיה אופנוע נחמד ואמין ביותר אבל מזה לא הייתי מסיק כלום לגבי ה xt125
לגבי היוסנג על תתקרב כי היבואן פשט את הרגל והיו כלים שהיו כאילו מקוללים והיו יותר במוסך מאשר בכביש

כך בחשבון שאם אתה מדבר על כלי חדש רוב הסיכויים שלא יהיו לך תקלות, ככל שהכלי יהיה יותר ישן כך הסיכוי לתקלות יגדל

אופנוע גם קונים עם הרגש ולא תמיד עם הראש לכן יכול להיות שימליצו לך על אופנוע y אבל תקנה מהרגש את אופנוע x

בני ידידי,
אני לא מדכא, אני רציונאלי..
אני לא מבין (עדיין) איך אחרי כל המחאות, הרצון העז של ח"כ-ים שונים לסייע בהוזלת הביטוח, באמת קיבלתי "הוזלה" של 700 ש"ח יותר ממה שהייתי משלם קודם..

לגבי היוסאנג, אתה לא מדייק..
הדיוק:
חברת מבט אחר, אשר שיווקה את יוסאנג, אכן פשטה את הרגל.
לקטגורית ה- A2 וה- A1, מדובר באופנועים זולים וטובים.
הסיבה לפשיטת הרגל היתה בעייה בקטנועים אשר הגיעו לארץ עם בעייה, והם לא ניהלו נכון את הטיפול בלקוחות, החלפת החלקים וכן..
עם האופנועים - לא היו בעיות כלל..

כיום עדיין יש שרות מלא לאופנועים של יוסאנג, כאשר מוסך אופנועי אשדוד (אם זכרוני אינו מטעה אותי) לקח על עצמו ליבא לארץ חלקים.
כל מי שאני מכיר עם האופנועים שלהם - נהנה ומבסוט..
רק להיות רציונאליים - עדיין הילד ללא רשיון ולכשיעשה - הרי עדיין מדובר על רשיון A2 שלמכלתחילה אין יותר מידי מבחר..

בכל מקרה, ניב מעונין באופנוע דו"A או שטח, ולא זכור לי שיש ליוסאנג שכזה בארץ..רק אופנועי כביש.

ניב,
זה אתה שמשתחשך לך במים?
http://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-snc4/173250_100000514359538_2005727048_n.jpg

גרשון1100
01-07-12, 02:46 PM
שלום לך ניב
למרות שלמשתמש שאני כותב ממנו קוראים גרשון1100
שמי הוא אור, אני בנו של גרשון
ובבעלתי סוזוקי DR125SM (אין Z בשם...אתה מתבלבל בין דגם המוטוקרוס לבין הגירסה הרגילה)
מה אני אגיד על האופנוע...רק שבחים
בתור אופנוע ראשון, נהדר!
ממש לא הכי טוב בקטגוריה, אבל גם לא מתיימר להיות

לKLX לא הייתי ממליץ לך להתקרב
כלי חלש מאוד, נמוך, ובכלל דו"ש
ולפי מה שאתה אומר אתה מחפש סופרמוטו

הDR125SM הוא הכי יחסית יקר, ולא חזק או מהיר
אבל מפנק מאוד, הוא נמוך ויש לו את המושב הכי נוח מכול אופנוע שאי פעם נסעתי עליו

הXR אופנוע נהדר, אבל כיום קשה למצוא אחד במצב טוב
הXT פחות לטעמי, ובאותו מצב כמו הXR

יש לך את הימאהה WR125X
אבל הוא יקר בהרבה מהDR (באיזור ה26 אלף שקלים חדשים)
ויש את ההסקוורנה SM125S, אבל הוא פחות מומלץ למתחילים

מה שכן, אתה כן יכול לרשום את האופנוע על שמך בגיל 16 (אני דוגמא אישית)

ומה שהכי חשוב קודם תקנה מיגונים, ואם ישאר כסף...אז אופנוע!!
מיגונים זה לא חמסה וקסדת חצי
מיגונים זה (מינימום) מעיל, קסדה מלאה עם לפחות 4 כוכבים, כפפות
חובה לרכב תמיד עם מכנס ארוך ונעליים סגורות

המלצה אישית ממני, מגיני ברכיים הצילו אותי מספר פעמיים ועולים גרושים!
בנוסף, מגפי שטח הם אביזר נהדר שמעלים לא מעט פציעות שתוטיות

בהצלחה ורק רכיבות מהנות

*אם אתה רוצה לדבר איתי ישירות ולא דרך המשתמש של אבי
חפש את המפקח של פורום אופנועים בFXP (iLoveDeri)
(למנהלים, לא ראיתי שום חוק נגד זה!)

בברכה,אור

skipper
01-07-12, 08:28 PM
בני ידידי,
בהמשך נושא יוסאנג..
כנס ללינק הזה:
http://digital-cloud.co.il/cmp/EshelOfnoim/?Media=yad2&Channel=motorcycles&Prod=wide&Size=160X60&Erate=JY8THA
השקה מחודשת של המותג בארץ

בני חודורובסקי
03-07-12, 07:32 AM
רותם לי אישית אין שום דבר נגד יוסנג
אני רק אומר מפרסומים בכל מיני מקומות באינטרנט שהיו אופנועים שנקנו והיו ללא בעיות והיו גם לא מעט אופנועים שהיו נבלות גמורות

skipper
04-07-12, 03:41 AM
רותם לי אישית אין שום דבר נגד יוסנג
אני רק אומר מפרסומים בכל מיני מקומות באינטרנט שהיו אופנועים שנקנו והיו ללא בעיות והיו גם לא מעט אופנועים שהיו נבלות גמורות
כמו בכל חברה אחרת

ניב מכנס
08-07-12, 01:26 AM
שלום לכולכם,
לא הייתי בארץ מספר ימים בעקבות חתונה של אחי אז לא כל כך יכלתי לענות ולהגיב פה.
א. רותם כן זה אני משתכשך במים של חורשת טל =]
ב.אור לא אני לא מעוניין באופנוע סופרמוטו כי אני מעונים לצאת לטיולי שטח ולא להרוס צמיגים או להתחיל להחליף כל פעם.
ג.את רוב המיגון כבר יש לי קסדה מעיל מגני ברכיים, כל זה כי כמו שאמרתי בהתחלה ככה זה שלאבא יש כל החיים אופנועים.
לסיכום אני חושב שיש עכשיו שניים עיקריים שהייתי שמח לשמוע חוות דעת עליהם. הראשון dr125sm (שכמו שהבנתי לא בדיוק sm) והשני husqvarna te 125.
אשמח לעוד הצעת מעניינות. =]

ניב מכנס
08-07-12, 03:24 PM
שלחתי תגובה אבל כנראה שהיא לא עלתה...
לא הייתי כאן מספר ימים כי הייתי בחו''ל..
אז דבר ראשון רותם כן זה אני משתכשך שם במים של חורשת טל..
דבר שני נפלה פה טעות, אני לא מעוניין בסופרמוטו כי אני מעוניין לצאת לטיולים מכיוון שאני אהיה מספר פעמים בשבוע ושבתות באזור השרון ויש לי חברים עם כלי אני ארצה לצאת איתם לכן סופרמוטו אינו הכלי הנכון.
מה שמעניין אותי כרגע זה הdr125sm (שהוא לא בדיוק sm לפי מה שהבנתי תקנו אותי אם אני טועה) וhusqvarna te 125.
אשמח לשמוע דעות ותגובות עליהם או הצעות נוספות.
תודה