התחבר

צפה בגרסא המלאה : דרושה דעתכם

בני חודורובסקי
06-06-13, 05:00 PM
מעניין מה אתם אומרים על המחקר החדש שמתפרסם ב- YNET (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4389137,00.html)

nurdii
08-06-13, 03:57 PM
בני יקר,
טוב שהעלית את הסוגיה.
מחקר נכון, אין מה לעשות.
אנחנו הרבה יותר זהירים מנהגי הקופסאות (שלא נוהגים בדו-גלגלי) בגלל הסיכון הרב שקיים אצלנו, ואנו חייבים לקרוא את התנהגות הנהגים, מה שנקרא להקדים תרופה למכה.
לגבי עקיפות - רוכבים בעלי ניסיון רב, ואומרים זאת גם בקורסים לנהיגה בטוחה, טוענים שהעקיפה הבטוחה ביותר היא בין 2 קופסאות שנמצאות בתנועה. כיון שכל אחד מהם מודע למרחק שהוא צריך לשמור מהנהג שלשמאלו/ימינו, כך שהמרחק נשאר כמעט קבוע, מה שמאפשר לנו לעבור ביניהם בבטחה.
בברכת נהיגה בטוחה.
נ"ב - במיוחד בטיולי המועדון, ראיתם מישהו עושה שטות, אל תתביישו ללכת ולהעיר לו, בשקט בצד. זה יעשה טוב לכולם. ומי שלא מוכן לקבל בקורת לגבי הנהיגה הלא זהירה שלו, כנראה שמקומו לא עמנו. :(

ybadihi
09-06-13, 02:29 PM
לגבי איכות הנהיגה של רוכב דו"ג על רכב, אין ספק שככלל זה נכון. דוגמה קטנה - מלכודת השטח המת במראות הצד. יש יותר רוכבי דו"ג שיפנו מבט הצידה, לא יסמכו רק על המראה וכך לא יפלו במלכודת. רוכבי הדו"ג, כפי שהוזכר בכתבה, ערים יותר לנעשה על הכביש.
לגבי הזיגזוגים, זה מורכב. יש את המעברי נתיב הסבירים שנעשים במתינות מבלי להפתיע את הסביבה וזה בסדר בעיני. יש את הזיגזוגים המטורפים של הקטנועים בעיר או לחילופין את המעבר בין נתיבים במהירות מפחידה בין מכוניות תוך כדי השכבות כפי שעושים חלק מרוכבי אופנועי הספורט בכבישים בין עירוניים. לגבי המקרים האחרונים זה פחות מקובל עלי. אולי זה שם את הרוכב בנתיב בטוח יותר מבחינתו אבל להפתיע ולהפחיד את השותפים בדרך בפחיות שלהם זה לא לעניין ועושה לנו שרות רע מאד.

09-06-13, 09:03 PM
בקצרה, הגיע הזמן!
עדיף מאוחר מאשר אף פעם.

בגירסה הארוכה יותר:
הכי מפתיע אותי שהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים פעם ראשונה מודה שאופנועים זה לא עם השטן.

אני אישית, כשאני עייף (לא עייף מת, אני לא רוכב כשאני עייף מת) או כשממש חם לי.
אני לא מזגזג, כי אני בדעה שאם אני לא מרגיש 100%, להוריד הילוך.
כשאני לא מזגזג, אני מרגיש יותר בסכנה, כי מכוניות רואות אותי, ועדיין לא סופרות אותי.
חס וחלילה שאני אעצור לפני הקו עצירה!
אין מצב שאני אעמוד במרכז הנתיב.
(אבל הצביעות מתגלה כשאני עוקף...פתאום זה לא פייר...תמיד יהיו תלונות)

בנוסף, אני אישית שונא פחיות.
מתעב, ברמה שאם יש לי אפשרות...אני לא עולה
לא כנהג, ולא כנוסע.
אני מפחד ממכונית הרבה יותר מאופנוע.
ולכן אני משתמש בצד האופנועני שלי כשאני כן מוצא את עצמי בפחית
נגיד, לא מתסמך רק על ווינקרים של אחרים, גם מנסה לראות מבטים, או כיוון גלגלים.
אני מנסה לחשוב כמה מכוניות קדימה, ומסתכל דרך השימשה של האוטו שלפני (אמרתי את זה למישהו שהוא לא אופנוען, הוא היה בשוק...הוא מעולם לא חשב על זה)

לטעמי, חלק שלא הוזכר פה
אופנוען הרבה יותר מודע למכונה שלו.
אין מצב אני אנהג בפחית או באופנוע שלא תקין.
אין מצב אני אסע עם פנס לא תקין, איתות, חוסר אוויר.
ועוד יותר אין מצב שאני יהיה ככה בלי לדעת מזה.

לפעמים אני מודיע למישהו שנגיד חסר לו אוויר....והוא אומר שהוא בכלל לא הרגיש ( :o?! )

ולבסוף, היסתייגות קטנה
צריך לדעת איפה לשים את הקו.
זיגזוג זה אחלה, אבל בתוך העיר על 130....זה כבר מוגזם.

זה טוב שאנחנו מקבלים לגיטימציה...אבל חשוב שזה לא יעלה לנו לראש.