התחבר

צפה בגרסא המלאה : סיכום סיור סליחות

אליקו אלג'ם
05-10-14, 08:42 AM
ניסיון של שנים מלמד לא לחזור על טעויות עבר והשנה לאור ניסיון העבר בחרנו להגיע לירושלים דרך 443 ;הגבעה הצרפתית וישירות לשער שכם.בחירה שהתבררה מוצלחת והרכיבה היתה רציפה ללא כל תקלה.
את האופנועים השארנו בסמוך לשער שכם תחת אבטחה ,גם כאן המיקום נבחר בקפידה רבה שאפשרה ניוד מעולה מהעיר העתיקה וחזרה.
היעד הראשון היא מערת צדקיהו שעבורי ועבור רבים אחרים,זהו ביקור ראשון במקום .דרך אגב המערה נפתחה במיוחד עבורנו ועל פי תאום של Pini Peer מחברת פאן טיים.הסברים מלומדים של מאיר המדריך והמשך לתוך הרובע הנוצרי מחוץ לחומות דרך השער החדש לארוחת סנדוויצים ופיני פאר (כפי שרק פיני יודע לעשות) מפתיע ומכריז שזה יהיה כלול במחיר ששולם לסיור.
מכאן דרך הסמטאות לביקור בבית כנסת אוהל יצחק (בית כנסת יהודי ברובע המוסלמי) והסברים מלומדים של המדריך ברמה של "תואר שני" ביהדות כפי שחלק מהמשתתפים ציין.בנושא הזה אני חייב להדגיש שלא ניתן למצוא מדריך בנושא ירושלים שיתן מענה שיתאים לכל המשתתפים.ההסבר היה ארוך ומלומד והיה מבחינת "הפרה מניקה יותר מאשר העגל רוצה לינוק" ובכל מקרה היה צורך לכוון את הגעתנו לרחבת הכותל לחצות הליל ולא לפני.
מבית הכנסת אנו כבר חשים את עומסי התנועה לכיוון הכותל המערבי ואני באופן אישי מרוצה מבחירת המסלול השקט עד לכותל שאפשרה תנועה מהירה של קבוצת אנשים שמנתה למעלה מ 80 אישה ואיש.
מכאן נכנסים לרחבה עצמה ולמרות שזאת אינה הפעם הראשונה שלי בכותל המערבי בזמן סליחות,אני עדיין מופתע מגודל האירוע .
זהו הסתיים הסיור ואט אט חוזרים לאופנועים שהשארנו בשער שכם,נפרדים לשלום מהחברים ורוכבים ברחובות העיר ירושלים עם אוויר ואווירה המאפיינים רק את העיר המיוחדת הזאת.
תודה לידידי פיני פאר מחברת פאן טיים שארגן ותאם את הסיור ובגדול נעצר לכל בקשה שלי בכל הקשור לפעילות מועדון האופנועים הישראלי,תודה למאיר המדריך על ההסברים המעימיקים,לאורנה על הלוגיסטיקה ולכל החברים שהשתתפו בסיור הרוחני והמיחוד הזה.גמר חתימה טובה לכם ולכל בית ישראל