PDA

צפה בגרסא המלאה : טיול שבילים דו יומי-תגובות

אליקו אלג'ם
18-10-11, 08:55 AM
טיול שבילים דו יומי 19-20 אוקטובר 2011

טיול שבילים משולב ברכיבת כביש ו"קולטורה" -19-20 אוקטובר (ימים רביעי וחמישי ).
תחילת המסע החל משעות הבוקר (המפגש בפז צומת האלה ב 8.30.)
משם לשבילי ומעיינות גוש עציון כולל סיור מודרך והסברים על נפילת הגוש.
ממשיך לדרך הפטרולים מנווה דניאל עד חבל לכיש.
עלייה על כביש 358 דרך סנסנה למיתר,דרך נוף יער יתיר ולערד לארוחת צהרים.
ירידת באור יום במעלה עזגד, הר סדום ורכיבה בנחל סדום בחשיכה ולינה בנאות הכיכר.
ביום שבת בבוקר רכיבה לשמורת עינות צוקים ,רחצה בעין פאשחה ועליה למרכז.
עלויות:
למגיעים ליום אחד -50 ש"ח לאדם
למגיעים ליומיים - 350 ש"ח לאדם

למען הסר ספק : מקום המפגש בתחנת הדלק בצומת האלה .מכביש 1 יורדים במחלף שער הגיא לכביש 38 (כיוון בית שמש ).
חולפים על בית שמש וממשיכים עד לצומת האלה פניה שמאלה לכביש 375 ולאחר כ 100 מ' פונים ימינה ונכנסים לתחנת הדלק.
התדלוק חובה לכולם.
ציוד:
ליום הראשון -נעלי הליכה ו/או סנדלים (ביום הראשון יתכן ונעבור נקבה עם מים),בגד ים ופנס כיס.
כ"כ ארוחת בוקר ומים לשתיה.
לנשארים ללינה וליום השני - ציוד רכיבת שטח חובה,כאמל בק ,שק שינה ללינת הלילה,אלתוש,,קרם הגנה,בעלי פנימיות יביאו איתם פנימיות רזרבה וכלי עבודה יעודיים (אם יש כאלה).
לכולם: התשלום (לכניסות לאתרים ביום הראשון,ללינה ולארוחה ביום השני ) במזומן ,אז נא להצטייד בהתאם.

רכיבה בטוחה ומהנה

ts250x
20-10-11, 06:50 PM
היה טיול ממש מעולה, תודות למארגנים לאליקו וזיו.
תודה שהארתם את עיני בנוגע לגוש עציון, תמיד טוב ללמוד קצת היסטוריה.
תודה לכל הרוכבים האנשים הטובים שהיו איתי בטיול.

אליקו אלג'ם
20-10-11, 07:27 PM
חזרנו הביתה לאחר יומיים של רכיבות מהנות בגוש עציון,דרך הפטרולים,נחל סדום בלילה ומעלה עזגד היום.
הסיור בגוש עציון הוא בסיור חובה לכולם,סיור שממחיש את המציאות בה אנו חיינו,חיים ונחייה .
תודה לזיו פרידמן שהגה תיכנן והוציא אל הפועל את הטיול המקסים הזה ובכלל אמון מספר שנים על טיולי שביליים יחודיים.
תודה לספי ליטמן שסייע באיסוף ולכל החברים הנהדרים שנותנים לנו את החשק להמשיך ולהוציא טיולים כאלה.
להשתמע בטיול הרגועים בשבת הקרובה
(תמונות בקרוב)

elim55
20-10-11, 07:52 PM
השעות הספורות, שבהן השתתפתי
בסיור בגוש עציון, היו מאלפות ומעניינות,בכל מובן,כולל הנפילה.
תודה למארגנים.

פרארי
21-10-11, 02:56 PM
טיול שבילים ראשון שלי עם המועדון והיה פשוט מעולה.
היום הראשון היה מעניין ומגוון, עם הסברים מעניינים בגוש עציון, מעיינות יפים ורכיבה מהנה בדרך הפטרולים, יער יתיר, כביש סדומרד ונחל סדום.
הבנתי מהחבר'ה שמבחינתם זה היה קליל.
עבורי, עם נסיון מועט מאד בשטח, זה בדיוק ברמה המתאימה.
ביום השני האתגרים היו כבר קצת גדולים עלי ןפרשתי במעלה עזגד, לא לפני שתי נפילות וקצת פלסטיקה שבורה.
זה המקום להודות שוב לאביב, תמיר, מיקי ואליקו שסייעו בכל דרך כדי שאצא משם בחתיכה אחת :-)
אני מקווה מתישהו לחזור למעלה עזגד עם קצת יותר נסיון ומיומנות.

תודה גדולה לזיו על הארגון וההובלה

אליקו אלג'ם
21-10-11, 07:14 PM
לחובבי הפייסבוק הקישור האלבום כאן (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150355789173559.366385.318313648558&type=3).
בהמשך קישור נוסף לפוטקי.

idoga
21-10-11, 07:31 PM
גם אני רוצה לסכם! :-)

הטיול הזה פתח את עונת טיולי השבת השנייה (שתסתיים במאי או יוני) של מועדון האופנועים הישראלי. בשבת השנייה בכל חודש יוצאים לטיול המיועד לדו"שים ומשלב רכיבה בשבילים בעבירות קלה עד בינונית לרוב עם קטעי כביש ארוכים, יפים ולעתים גם משובשים - ככה למעשה אנחנו מנצלים את היכולות של הכלים האלו ליהנות משני העולמות.
בערך פעמיים-שלוש בעונה הטיולים הם לא חד-יומיים אלא של יומיים/שלושה - ובדיוק ככה פתחנו את תשע"ב.

נפגשנו בצומת האלה. כ-20 אופנועים ובהם כמה בימרים, וי-סטרומים, dr, טראנסאלפים, שני kle וכמובן ה- ts הזה שנראה לי שאביב יכול לעשות עליו את האיירון באט פעמיים רצוף ובסוף לבקש עוד.
עשינו סיבוב ארוך בגוש עציון, כולל ביקור מודרך במוזיאון המספר על הקמת הגוש, נפילתו והשיבה אליו ב- 67', ארבעה מעיינות ונקודות עניין נוספות (ואיך אפשר בלי לעצור במאפיה. בשביל לתמוך בכלכלת הגוש, לא בשבילנו!).
לאחר מכן רכבנו דרך כבישי דרום-הר חברון ויער יתיר (כולל תצפית בהר עמשא) עד ערד.
בשעות אחה"צ עשינו קטע מגניב לאללה בנחל סדום לאור הפנסים, ומשם המשכנו למקום הלינה בנאות הכיכר (פאטה מורגנה, למי שמכיר).

בשלב הזה נשארנו כ- 12 אופנועים (ועוד שני ג'יפים שהיו איתנו לאורך כל הדרך) - לא כולם הצליחו לפנות לעצמם יומיים לטיול ואחדים פרשו מסיבות טכניות (לדוגמה: קנו וי-סטרום ). התפטמנו מארוחת ערב ואחרי כמה שעות בהם דיברנו על נושאים החל מצמיגים וקטנועי 300 ועד המחאה החברתית ותפקוד הממשלה הלכנו לישון.

בבוקר, אחרי ארוחת בוקר ועוד קפה קטן, יצאנו מנאות הכיכר, עצרנו בקטנה במעיין לא רחוק מהמושב, ובהמשך לא רחוק ממפעלי ים המלח נכנסנו לשטח.
עלינו מן הים אל מצוק ההעתקים דרך מעלה עזגד וסיימנו בקטע קישור בכביש עד ערד. שם התפצלנו לרכיבה הביתה - איש איש לדרכו, אופנוע אופנוע ומהירות שיוטו. אני רוכב בקצב kle וכבר לא מופתע לראות את ה- ts מנופף לי לשלום בצומת גדרה ומתרחק...

תודה רבה לכל מי שהגיע וכמובן למוביל (זיו פרידמן), למאסף (ספי ליטמן), למלווים בג'יפים אליקו "אמא" אלג'ם, תמיר הקאובוי ומיקי שפגשתי לראשונה.
אני מאחל החלמה מהירה לכלים שפרשו בדרך. לשמחתי למרות שהיו כמה נפילות קלות עד בינוניות נגרמו נזקים רק לכלים ולא לאף אחד מהרוכבים -- ועל כך אמרו רבים וטובים ממני (כולל מוטי מור, שאולי יום אחד אני אהיה מספיק מנוסה כדי להצטרף לחבורת השובבים שלו) שבשטח אפשר ללמוד וגם לטעות, והמחירים שמשלמים הם בפלסטיקה ולא בעצמות.
בלטו בהיעדרם כמה וכמה פרצופים מוכרים וביניהם דורון מהנגב, יוסי, איציק, זהר ועוד.

נתראה בשבילים!

- עידו

אליקו אלג'ם
21-10-11, 10:38 PM
אלבום תמונות בפוטקי כאן (http://public.fotki.com/Eliko/j3gia/dj98g/19-20--2011----/)
http://images59.fotki.com/v683/photos/0/322880/10155730/2011040-vi.jpg

פרארי
21-10-11, 11:18 PM
לחובבי הפייסבוק הקישור האלבום כאן (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150355789173559.366385.318313648558&type=3).
בהמשך קישור נוסף לפוטקי.

תודה על התמונות המצויינות, עכשיו יש לי תיעוד של שתי הנפילות :d

רדושינסקי
22-10-11, 04:52 PM
תודה לאליקו ,זיו,תמיר,ספי ובעצם לכולם על הרמת הטיול הנפלא הזה,על הביקור במוזיאון בגוש עציון שהשאיר אותי נפעם נוכח סיפור ההתישבות הזה שלא הכרתי עד כה גם במסגרת הצבא כלוחם וכמפקד בח"יר וחובה על כל ישראלי להכירו ! ועל הזמן הטוב עם כל מי שהיה שם ! כן נרבה לטייל יחד בשבילים ונחזק את ידיו של זיו פרידמן למעו יוציא את הטיול הבא בהקדם..
שמישהו יסביר לי איך להעלות לפורום הזה את התמונות שצילמתי ? יוסי

אליקו אלג'ם
22-10-11, 08:44 PM
תפתח חשבון ב"פיקסה" ולאחר העלת התמונות לשם תכניס קישור לפורום.
את הקישור תוכל להעלות בכל אתר כולל פייסבוק וגם משלוח בדוא"ל .
לפתיחת חשבון בפיקסה כנס לכאן (http://www.faqil.com/pictur.html)ותקבל הסבר .

טל מולכו
22-10-11, 09:30 PM
לפי התמונות נראה שהיה טיול מדהים, מחכה לטיול למתחילים שגם אני אוכל להשתפשף... מה עם השתלמות שטח למתחילים????

אליקו אלג'ם
22-10-11, 09:40 PM
לפי התמונות נראה שהיה טיול מדהים, מחכה לטיול למתחילים שגם אני אוכל להשתפשף... מה עם השתלמות שטח למתחילים????
כפי שהבטחתי לך ,הטיול הבא יהיה בדרגת קושי שתאפשר את השתתפותך.
לגבי השתלמות רכיבה אני פותח שירשור התעניינות והרשמה.

רדושינסקי
05-11-11, 11:17 PM
קצת באיחור,אבל יש תמונות https://picasaweb.google.com/107067323484851784489/zNCfz?authkey=Gv1sRgCL-P_8bg9eHdLQ בלחיצה על הקישור