התחבר

צפה בגרסא המלאה : היכן להדביק את המדבקה "לא להוריד את הקסדה בעת תאונה"

בני חודורובסקי
19-02-12, 10:40 AM
בוקר טוב לכל הרוכבים

עם חידוש החברות במועדון קיבלתי במעטפה מעבר לקבלה גם מלא דברים טובים, מדבקה של המועדון, פצ' למעיל וגם מדבקה עם הכיתוב "לא להוריד את הקסדה בעת תאונה" והחלטתי החלטה גורלית שאני רוצה להדביק אותה.
מעבר לעובדה שאני צריך להדביק אותה על הקסדה נשאלת השאלה איפה על הקסדה
מצד שמאל (ואם אני אפול כשצד שמאל למטה) או מצד ימין איפה שהסוגר נימצא (אולי צד ימין שלי יהיה צמוד לאספלט) או שאולי בכלל מאחורה כי כל עוד לא אפול על הגב יוכלו אולי לראות את המדבקה
:confused:

אני לא מבין למה? המועדון לא מצרף הוראות.

vlad_688
19-02-12, 05:48 PM
אני כאחד שמוריד את הקסדות כשמגיע לתאונה עם רוכב דו"ג בעבודה שלי, תמיד קודם כל הופך את הפצוע על הגב. אז תדביק על "משקף" וכך נוכלו לראות אותה תמיד

meir
19-02-12, 08:50 PM
בני, בחייך, המועדון משקיע ועושה מאמץ לשמירת בריאות חבריו ואתה הופך את הנושא לבדיחה?

Thunderbird
19-02-12, 09:37 PM
מאיר קח נשימה עמוקה..
ועכשיו, כיוון שזהו הפוסט השני שלך סה"כ באתרנו הצנוע ואינך מכיר את הנפשות הפועלות בו, אז רק לידיעה - בני הוא יקיר הפורום (כתוב מעל לתמונה שלו) ומכיוון שכך עליו לשעשע אותנו מפעם לפעם ע"י כתיבת פוסטים ברוח טובה
ועכשיו, קרא שוב את הפוסט, אני מניח כי הוא יתקבל ברוח אחרת

ובני, אני עם vlad בעניין המיקום, צא לרכב כך ואח"כ חזור אלינו עם רשמים :rolleyes:

בני חודורובסקי
19-02-12, 10:35 PM
מאיר קח נשימה עמוקה..
ועכשיו, כיוון שזהו הפוסט השני שלך סה"כ באתרנו הצנוע ואינך מכיר את הנפשות הפועלות בו, אז רק לידיעה - בני הוא יקיר הפורום (כתוב מעל לתמונה שלו) ומכיוון שכך עליו לשעשע אותנו מפעם לפעם ע"י כתיבת פוסטים ברוח טובה
ועכשיו, קרא שוב את הפוסט, אני מניח כי הוא יתקבל ברוח אחרת

ובני, אני עם vlad בעניין המיקום, צא לרכב כך ואח"כ חזור אלינו עם רשמים :rolleyes:

תודה
הדבקתי מקדימה בסנטר

vlad_688
20-02-12, 04:10 PM
זה פתרון יצירתי!!!!!!!

בני חודורובסקי
20-02-12, 07:52 PM
אני כאחד שמוריד את הקסדות כשמגיע לתאונה עם רוכב דו"ג בעבודה שלי, תמיד קודם כל הופך את הפצוע על הגב. אז תדביק על "משקף" וכך נוכלו לראות אותה תמיד

עכשיו שאלה ברצינות
לפי מה שאני מבין אתה חובש/פרמאדיק

מהפוסט שלך אני קצת מבולבל כי לפי מה שאני יודע במקרה של תאונה אסור להוריד את הקסדה מהרוכב, כדי שחס בחלילה לא נגרום לנזק נוסף, ולפי מה שאתה כותב אתה מוריד את הקסדה של הרוכב

אשמח לקבל הסבר על מה שנכון לעשות

אליקו אלג'ם
21-02-12, 08:11 AM
בקורס עזרה ראשונה שעברנו הודרכנו לגבי הורדת קסדה:
ככלל אסור להוריד את הקסדה והאיסור הוא למי שלא נכלל בהגדרה של צוות רפואי או עבר קורס הגשת עזרה ראשונה.
במקרה של סכנה ממשית לחיי הנפגע (חנק או כל גורם אחר) ובתנאי שאין צוות רפואי במקום ,עדיף להוריד את הקסדה מאשר לתת לנפגע להחנק.
אם הרוכב בהכרה עליו ונושם עליו למנוע הורדת הקסדה.
זאת הזדמנות לברר האם יש חברים שמעוניינים לעבור קורס של מגיש עזרה ראשונה ,או כאלה שעברו קורס בעבר ורוצים לרענן את הידע.
מי שמעוניין שישרשר תשובתו כאן.

vlad_688
21-02-12, 07:36 PM
כן אני פראמדיק במדא. בעת תאונה אסור להוריד קסדה למי שלא יודע איך לעשות את זה, לכן אסור לעוברי אורח להוריד את הקסדה ויש לחכות לאמבולנס של מדא... כמובן יש כל מיני תנאים נוספים שעלולים להיות. אבל אם רואים שהוא נחנק ממשהו אז כן להוריד את הקסדה לנסות לעזור, רק בבקשה לא למשוך את הלשון החוצה!!!

dudi126
22-02-12, 12:42 AM
1. ככלל אין להוריד קסדה למעט צוות רפואי
2. אליקו צודק לגבי סכנת חנק יש להוריד את הקסדה
3. בכל מקרה של הקאות או דימום בחלל הפה יש להוריד את הקסדה
4. הבכל מקרה הפעולות יעשו תוך תזוזה מינמלית רצוי על ידי 2 אנשים לפחות
5. בקסדה נפתחת אין צורך להוריד רק להרים את הסנטרית
6. ולדי אני מבין שהמספר פאראמדיק שלך 688 אז לפני שאתה מתווכח כנראה אני הענקתי לך אותו

vlad_688
23-02-12, 06:44 AM
זה מספר רישוי של הג'וי מקס שלי.... אבל הוא קרוב מאוד

הדרומי
23-02-12, 04:58 PM
נצלש עוד יום שחור לרוכבי הדו"ג
רוכב אופנוע נהרג; רוכב נוסף נפצע קשה בשתי תאונות דרכים בשרון רוכב אופנוע בן 30 נהרג בתאונת דרכים בכביש 554 בכניסה ליישוב גן חיים * רוכב אופנוע בן 50 נפצע באורח קשה בתאונת דרכים בכביש 57 בצומת בארותיים עומר שרן פורסם: 23/02/2012 16:16בכביש 554 נפגע רוכב אופנוע בן 30 בתאונת דרכים בכניסה ליישוב גן חיים, צוות טיפול נמרץ של מד"א מרחב 'ירקון' שהוזעק למקום העניק לו טיפול ראשוני בשטח ופינה אותו תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים 'מאיר' בכפר סבא ושם נקבע מותו.

במקביל נפצע באורח קשה רוכב אופנועבן 50 בתאונת דרכים עם רכב מסחרי בכביש 57 בצומת בארותיים, צוות טיפול נמרץ של מד"א מרחב 'שרון' שהוזעק למקום העניק לו סיוע ראשוני בשטח ופינה אותו במצב קשה עם פגיעת ראש לבית החולים 'בילינסון' בפתח תקווה.

בוחני התנועה של המשטרה פתחו בחקירת תאונות הדרכים.
מבזקיםhttp://www.hnn.co.il/gallery17215.html