PDA

צפה בגרסא המלאה : גזענות וטימטום

בני חודורובסקי
26-03-12, 11:02 AM
זענות וטימטום זה הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו כשאני קורא את הכתבה מוואלה בנושא הביטוח (http://finance.walla.co.il/?w=%2F3%2F2519860)

אליקו אלג'ם
26-03-12, 12:19 PM
תגובתי בדף ההודעה:
מעבר ל"סקופ" בוא ננסה להצמד לעובדות:
1.יוזמת השינוי לחוק היא ח"כ פאינה קירשנבאום מהאיחוד הלאומי ותמכו חברי כנסת מקדימה .הניסיון לצייר את ההישג כאתנן פוליטי שגוי ומטעה.המאבק שלנו זכה לתמיכה של 64 חברי כנסת אך מול משרד האוצר ניתן לפעול רק בשינוי חקיקה וכך עשינו.
2.מדוע אינך מציין את הסיבסוד של נהגי המשאיות ?הרי ברור לכולם שפרמיית ביטוח החובה שהם משלמים אינה קשורה כלל לסכנות עבורם אלא לסכנות שהם מייצרים ולכן גם הם מסבסדים את נהגי המכוניות.
3.מדוע אינך מציין את סיבסוד הולכי הרגל? הרי ידוע לכולם שהולכי הרגל הם המעמסה הכבדה ביותר על חברות הביטוח והם מסובסדים ב 100%
4.מדוע אינך מציין את סיבסוד רוכבי האופניים ? הם משתמשים בכביש הציבורי (גם בדרכים בין עירוניות תוך כדי סיכון רב) ו"נהנים" מכיסוי ביטוחי בחינם.
5.רוצה לשנות את חוק הפלת"ד? אני איתך ,אבל שינוי כולל שנוגס ברווחי חברות הביטוח והופך את הקערה על פיה.ציפי סמט שבתקופת כהונתה כמפקחת על הביטוח ושוק ההון קבעה שיהיה סבסוד של עד 8% ורק משחקי האוצר ששאף להוריד לאפס את הסיבסוד ,דחפו אותנו לפעול לשינוי ולהפוך את התקנה לחוק.
6.נהגי המכוניות נהנים מנוכחות כלי הרכב הדו גלגלי מעצם העובדה שאנו מפחיתים גודש תנועה וחניה. ה"תענוג" הזה אמור להיות בחינם?
אליקו אלג'ם יו"ר מועדון האופנועים הישראלי

אליקו אלג'ם
26-03-12, 12:27 PM
המשך התגובה:
עוד אי דיוק : "מעבר האופנועים בנתיב המהיר, אלא גם לפטור אותם לחלוטין מתשלום אגרה - בסבסוד המדינה."
כיוון שמועדון האופנועים הישראלי פנה לוועדת הכלכלה בבקשה לפטור את רוכבי הדו"ג מתשלום עבור השימוש בנתיב המהיר צמוד לכביש 1 ,אני רוצה לתקן את הכתב ששיעור הסיבסוד עבור הרוכבים הוא 50% בלבד .הפניה נבעה משיקולי בטיחות בלבד ומתוך רצון להפנות את הרוכבים לנתיב אחד במקום לזגזג בין טורי המכוניות.
מציע לכתב לברר את אמיתות הדברים לפני פרסומם.

אליקו אלג'ם
26-03-12, 12:52 PM
אפליה מתקנת?
הייתי שמח לו הכתב היה בוחר בנושא כאוב ומסוכן שנקרא "צמתים מרומזרים בעלי גלאים לרכב דל מתכת".
בעשרות צמתים ברחבי הארץ מותקנים גלאים לרכב דל מתכת,בשפת העם - צמתים בעלי גלאים שאמורים לזהות גם רכב דו גלגלי בזמן המתנה לאור ירוק בפניה שמאלה.
בפועל הגלאים לא פועלים וחציית הצומת כרוכה בסיכון רב תוך הפליית הרוכבים משאר משתמשי הכביש.אנו משלמים את כל המיסים הנדרשים (מכס,מע"מ,מס קניה ואגרת רישוי ) ועדיין מופלים לרעה ע"י הרשויות.