התחבר

צפה בגרסא המלאה : נסיעה על השוליים באיילון-עלה לי 250 שח'

lior
27-03-12, 10:56 AM
חברים שימו לב,

היום בשעה 08:30 נסעתי באיילון לכיוון צפון בקטע שמקביל לבת ים (הגעתי מראשון לציון),
הכביש היה עמוס מאוד והתנועה כמעט ולא זזה
נסעתי בשוליים ימניים ושוטר עצר אותי(ועוד כמה) וטען שאסור לנסוע על השוליים, לאחר שאמרתי לו שיש הסכמה בע"פ שהמשטרה לא עוצרת רוכבים על השוליים הימנים הוא שינה את גישתו וטען שנסעתי גם על אי התנועה המקווקו, מאחר ויש הרבה יציאות בקטע זה של הכביש המעבר בחזרה לנתיב מצריך נסיעה על האי תנועה המקווקו או להישתלב שוב בין המכוניות (שזה הרבה יותר מסוכן) עד לישורת הבאה.
למרות שהניסיתי לשכנע אותו ברוח טובה שלעבור בין נתיבים הרבה יותר מסוכן הוא לא ויתר ורשם לי דו"ח.
כמו כן הוא התעקש שוב לומר שאסור לנסוע בשוליים הימניים גם לי וגם לעוד 2 רוכבים שעברו התעניינו והעירו שמותר לנסוע בשוליים.
אז כאמור את הדו"ח קיבלתי על מעבר על אי תנועה המקווקו.
שימו לב!!

אמיר ארבל
27-03-12, 04:08 PM
נושא הרכיבה בשוליים הוא עתיק יומין ושנוי במחלוקת גם בין הרוכבים לבין עצמם.

החוק קובע כי הנסיעה בשוליים אסורה.

נכון שיש הבנה עם המשטרה - לפחות באזור המרכז, אבל זה שהמשטרה מתעלמת זה לא דבר מובן מאליו.

ההנחיה לשוטרים הנה לא לרשום דו"ח על רכיבה בשוליים, אלא אם מדובר בנסיעה פרועה, או שמסכנת את הרוכב או את המשתמשים בדרך. בפרקטיקה המשמעות היא שהמשטרה תתעלם כל עוד לא "הדלקת" אותה עם סיבה לחדול מהתעלמותה. כך, אם לא הקפדת על רכיבה איטית(!) בשול, או שעלית על אי תנועה מצויר, וכמובן בכל מקרה שרכבת בחוסר זהירות או בפרעות כי החלטת להפוך את השול לנתיב ימני חדש, ירשם לך דו"ח.

ה"סטטוס קוו" הזה מאד עדין ושביר, והוא בעיקר תלוי בכמה הצלחת לעצבן את השוטר.

רכיבה בשול השמאלי אגב, אסורה בכל מקרה, וכמוה כחציית קו הפרדה רציף.

בני חודורובסקי
28-03-12, 08:02 AM
תנסה להגיש ערעור ותטען שנסעת רק בשוליים הימניים ולא על אי תנועה כמו שהשוטר רשם
צרף את הסיכום המצורף בין עו"ד עמית ברגמן נציג המועדון בצוות הפועל מול הרשויות לבין ר"פק יובל שבתאי רל"ש ראש את"ן

בהצלחה

lior
28-03-12, 08:58 AM
בני...תודה

מוטי ג.
29-03-12, 09:11 PM
האזור הזה של המרובע: יפו, בת ים חולון רשל"צ, מתאפיין בנוכחות משטרתית גדולה כשחלק מהשוטרים הם מציקנים סידרתיים, כלומר כאלה שמחפשים את העבירות השוליות.
גם אני חטפתי ברשל"צ בגלל נסיעה על אי תנועה מקווקו כשעקפתי שיירת מכוניות. ממש עבירה קשה!
זה אזור משטרתי מסוכן וכדאי להזהר!