+ הגב לאשכול זה
מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך סך הכל של 2

אשכול: איך כדאי לטפל בתביעת צד ג' ממכונית?

Junior Member אילן_א is on a distinguished road

איך כדאי לטפל בתביעת צד ג' ממכונית?

הייתה לי תאונה עם האופנוע שלי לפני כשבועיים. מכונית יצאה משביל עפר בצד של כביש בין עירוני מפותל וחסמה לי את הכביש. בלמתי, החלקתי, נפלתי ובסוף התנגשתי במכונית עם האופנוע כשאנחנו כבר על הכביש.
    לא עשיתי לאופנוע בטוח מקיף. רק חובה וצד ג'. אני רוצה לקבל את הנזק מהביטוח צד ג' של המכונית.
    הנהגת טענה שהיא לא ראתה אותי.
    בוחן התאונות של המשטרה אמר לי שהיא הייתה צריכה לתת לי זכות קדימה אבל הנהגת לא מודה באשמתה טוענת שאני סתם איבדתי שליטה. הבוחן חושב שזה יגיע בסוף למשפט.

המוסכניק שלי אומר שהאופנוע הוא על הגבול של "טוטאל לוס" ושאני צריך להחליט "מה כדאי לי". זאת אומרת, אם אני בטוח שאקבל את כל שווי האופנוע מהבטוח צד ג', אז כדאי להכריז על האופנוע כ "טוטאל לוס". אם אני חושב שזה לא יקרה, שאפסיד במשפט או שתהייה פשרה, אז עדיף לתקן אותו.

1. מנסיון אנשים במועדון, מה עדיף?
    2. חוץ מזה, לסוכנות הביטוח ("תמוז"), יש שירות כזה שהם תובעים את צד ג' של המכונית תמורת תשלום/עמלה של כמה מאות שקלים שאני צריך לשלם ללא קשר לתוצאה. האם כדאי להשתמש בשירותיהם או ללכת על עו"ד שאולי מתמחה בתביעות מסוג זה?

הערה: יש לי את האופנוע 4 שנים. בשנה הראשונה עשיתי מקיף. אח"כ החלטתי להמר ולחסוך. הנזק מהתאונה הוא בערך שווה למה "שחסכתי" בזה שלא עשיתי בטוח מקיף 3 שנים.

--אילן

Junior Member יוסי שפירא is on a distinguished road
    אילן שלום- אם רכבתה במהירות חוקית או קרובה לחוקית תבע את הנהגת בבית משפט, אלה אם היא תסכים לפשרה, לבית המשפט תגיע עם דוח השוטר+ הערכת
    שמאי+דוח רפואי. לי היה ארוע קל יותר אז תבעתי בבית משפט לתביעות קטנות [עד-32000 ש"ח] וזכיתי. בהצלחה---יוסי.

+ הגב לאשכול זה

Tags for this Thread